Téli olimpia: Drámai csatában negyedikek lettünk - Női vízilabda, bronzmérkőzés: Magyarország-Ausztrália 9-9 (2-2, 3-1, 1-3, 1-1, 0-1, 1-0)

Szeretettel köszöntelek a Vancouver 2010 Téli Olimpia közösségi oldalán!

Vancouver 2010 Téli Olimpia vezetője

A Hollandok elleni szoros vereség után Godova Gábor tanítványai az Egyesült Államoktól kikapott Ausztráliával találkoztak a bronzmérkőzésen. A meccs elképesztő izgalmakat hozott, melyen végül Ausztrália büntetőkkel nyert.

Hihetetlen fordulatos és izgalmas mérkőzésen végül büntetőkkel alulmaradt Ausztráliával szemben a bronzmérkőzésen. Az ausztrálok hamar elhúztak 2-0-ra, ám a mieink 5-2-ra fordítottak. Ausztrália azonban egyenlített, de az utolsó negyedben ismét mi szereztünk vezetést. Az ausztrálok azonban hathatós bírósi segédlettel nyolc másodperccel a vége előtt egyenlítettek, jöhetett a hosszabbítás. A ráadás első felét az ausztrálok, a másodikat mi nyertük egy hajrában lőtt góllal, így jöhetett a büntetőpárbaj. Az idegölő utolsó felvonás jól indult számunkra, Horváth Patrícia kifogta az első két lövést, de a mieink is hibáztak, és az utolsó körben Drávucz rontása azt jelentette, hogy az ausztráloké lett a bronzérem.

Női vízilabda, bronzmérkőzés

Magyarország-Ausztrália 9-9 (2-2, 3-1, 1-3, 1-1, 0-1, 1-0) - büntetőkkel nyertek az ausztrálok
Gól:
Kisteleki (3), Zantleitner, Valkai (3), Drávucz (2) ill. Beadsworth, Gynther (2), Knox (3), Fraser (2), R. Rippon

1. negyed:

Az ausztrálok szerezték meg a labdát. Érthetetlen módon emberhátrányba kerültünk, de az ausztrálok elrontották. Mi is kaptunk egy előnyt, de Valkai révén csak kapufáig jutottunk. Beadsworth egyedül maradt szembe a kapunkkal, és akcióból vezetést szerzett. Sikerült megúsznunk, de Kisteleki labdája - se nem ejtett, se nem lőtt - szintén a kapufán csattant. Gynther ismét akcióból, távoli lövéssel növelte az ausztrál előnyt. Kisteleki előnyből, a szélről a hosszú felső sarokba lőtt. Zantleitner az emberelőny lejárta után szép gólt szerzett centerből egy remek átadás után. Horváth Patrícia kivédett egy szép húzást emberhátrányban. Vége az első negyednek (2-2).

2. negyed:

Ezúttal is az ausztrálok hozták el a labdát. Remek védekezéssel megúsztunk egy emberelőnyt. Újabb hátrányt védekeztünk ki, Horváth Patrícia kiválóan védett. A harmadik ausztrál előnyt is megúsztuk, jó volt a blokk. Kisteleki kapott remek labdát Drávucztól, és ziccerben átejtette a kapust. Az ausztrálok zúgó kapufát lőttek messziről. Mi is elrontottunk egy emberelőnyt, pedig két góllal megléphettünk volna. Újabb előny, ezt végre Valkai értékesített, a rövid sarokba lőtte a labdát. Ismét előnybe kerültünk, de Györe Anett centikkel kapu mellé lőtt. Drávucz akcióból lőtt hatalmas gólt az ausztrál kapuba! Ötméterest kaptak az ausztrálok, Knox belőtte. Kisteleki ezúttal a rövidet célozta előnyben, de blokkolták. Vége a második negyednek (5-3).

3. negyed:

Játékvezető labda után az ausztrálok vezethették az első támadást, szerencsére eredménytelenül. Drávucz Rita újabb gólt szerzett a magyar emberelőny lejárta után néhány másodperccel. Fraser egy okos ejtéssel szépített, majd kettős előnyből újra betalált. Primász Ági előnyből kapufára lőtt. Gynther góljával egyenlített Ausztrália. Vége a harmadik negyednek (6-6).

4. negyed:

Az ausztrálok hozták el a labdát. Megúsztunk egy emberhátrányt, Horváth Patrícia szépen védett. Valkai nagyon messziről hatalmas kapufás gólt lőtt az ausztrál kapuba. Godova Gábor időt kért két perccel a vége előtt. Centerből Szremkó a kapufát találta el. Horváth Patrícia védett hatalmasat, de az ausztráloké maradt a labda. Az ausztrálok időt kértek. Rebecca Rippon nyolc másodperccel a vége előtt előnyből egyenlített. Döntetlen, hosszabbítás következik.

Hosszabbítás, 1. félidő:

Ismét az ausztráloké a labda, kapufával indították az első három percet. Knox hatalmas erővel lőtt a kapunkba. Valkai Ági az utolsó másodpercben ejtette át az ausztrál kapust. Kettős előnybe került Ausztrália, a bírók finoman szólva most nincsenek velünk. Knox be is lőtte. Vége az első félidőnek (8-9).

Hosszabbítás, 2. félidő:

Megint az ausztráloké a labda. Kaptunk egy előnyt, Godova Gábor időt kért. Kihagytuk, Primász lövését blokkolták. Ausztrál előny, kivédekeztük, megvan a labda. Mi is kaptunk egy előnyt, egy támadásnyi idő van hátra, Godova időt kért. Kisteleki Dóri belőtte a hosszúba. Vége, döntetlen, büntetők következnek (9-9).

Büntetőpárbaj:

Cuffe büntetőjét kivédte Horváth Patrícia! Györe Anett kapufát lőtt. Horváth Patrícia Beadsworth büntetőjét is kivédte. Kisteleki Dóri bepattintotta! Knox belőtte. Stieber lövését védte a kapus. Gynther bebombázta. Pelle is bevágta. Santoromito nem hibázott. Drávucz Rita fölé pattintotta, negyed lett a magyar válogatott.

Fotó: JochaPress

forrás: peking24.hu

Címkék: Beijing 2008 Peking 2008 olimpia 2008 olimpiai hírek pekingi olimpia vízilabda